Παρασκευή 4 Φεβρουαρίου 2011

23:44 Δεν τα κατάφερε ο ΠΑΟ στην Ισπανία

Ο Παναθηναϊκός το πάλεψε αλλά δεν μπόρεσε να φύγει από το ισπανικό έδαφος με το ρζο φύλλο αγώνα.

Οι «πράσινοι» αν και ήθελαν τη νίκη που θα τους καθιστούσε φαβορί για την πρώτη θέση του ομίλου,ηττήθηκαν από την Κάχα Λαμποράλ με 77-70.

Οι παίκτες του Ζέλικο Ομπράντοβιτς μέχρι και το ημίχρονο του αγώνα πήγαιναν «πόντο-πόντο» με τους Ισπανούς, ενώ πήγαν στα αποδυτήρια μόλις 3 πόντους πίσω το σκορ.

Και ενώ στην επανάληψη έδειξαν διάθεση να χτυπήσουν το ματς,η Κάχα πήρε κεφάλι προς το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου ανεβάζοντας τη διαφορά στους 10 πόντους.

Ο Παναθηναϊκός προσπάθησε να γυρίσει το παιχνίδι στο τελευταίο δεκάλεπτο αλλά δεν οι Ισπανοί δεν επέτρεψαν στους «πράσινους» να κάνουν το παιχνίδι τους.

Τα δεκάλεπτα:19-18, 36-33, 59-49, 77-70