Σάββατο 21 Ιανουαρίου 2012

VOLLEY ΄Β ΕΘΝΙΚΗ: NIKH ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΗΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΤΟΥ ΑΟΠΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΕΠΙ ΤΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΜΕ 3-0 ΣΕΤ (28-26,25-13,25-20)

Με πολλές δυνάμεις και καλό ρυθμό παρουσιάστηκε σήμερα η ομάδα του ΑΟΠΕ Μοσχάτου  στον αγώνα που έδωσε για το πρωτάθλημα της Β εθνικής βόλλευ απέναντι στην φιλότιμη ομάδα της Καλαμάτας 80.

Με δύναμη ξεκίνησε το πρώτο σετ η ομάδα μας όπου και κατάφερε να προηγηθεί αλλά κατα την διαρκειά του ενα δύο λάθη έφεραν  μπροστά την αντίπαλη ομάδα ώπου και χρειάτηκε μεγάλη προσπάθεια για να μπορέσει να επιβληθεί με 28-26.

Επειτα απο αυτό έδειξε την δυναμική ψυχολογία της που  κατείχε μέσα στο  παιχνίδι της,  όπου στην συνέχεια βρίκοντας πάντα τις σωστές επιλογές σε επίθεση και άμυνα κατάφερε πλέον εύκολα  να πάρει και τα άλλα δύο σετ.

Απο ότι φάνηκε το ρεπό της προηγούμενης αγωνιστικής επέδρασε θετικά στην ομάδα και την  βοήθησε να ανεβάσει την αποδοσή της και πλέον περιμένουμε   καλύτερα αποτελέσματα για την συνέχεια.