Κυριακή 26 Φεβρουαρίου 2012

.Ενδιαφέρον ματς έγινε στο γήπεδο του Ταύρου, όπου ο Φωστήρας προηγήθηκε, βρέθηκε να χάνει και τελικά πήρε τη νίκη με 4-2 απέναντι στην αξιόμαχη Ρόδο.

Φωστήρας-Ρόδος 4-2

Μόλις στο 7' ο Ντεντόπουλος έθεσε τον 'Φονέα' σε θέση οδηγού στο σκορ, όμως στη συνέχεια ήρθαν τα... πάνω κάτω!
Τα βλέμματα πάνω του έστρεψε ο Γκινής, που αρχικά ισοφάρισε και εν συνεχεία έβαλε μπροστά τα 'ελάφια' στο 37'. Μετά από δύο λεπτά ήρθε η απάντηση των 'κιτρινόμαυρων' που ισοφάρισαν σε 2-2 με τον Τασουλή, ενώ στο 41' ο Τερζής έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στο Φωστήρα. Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε στο 80' ο Δωροβίνης. Αξίζει να σημειωθεί ότι στις καθυστερήσεις του αγώνα είχε δοκάρι ο Μπανιάς. Διαιτητής ήταν ο Μπορτζάρης (Αχαϊας).
ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Μπόκος, Κόπελας, Τασουλής (77' Κατσιγιάννης), Ζίζηλας, Τερζής, Μπανιάς, Τσοπανάκος (85' Γεωργόπουλος), Δωροβίνης, Ντεντόπουλος, Μπεθάνης, Βλάχος (75' Μπούκουρης)
ΡΟΔΟΣ: Ροδανάκης, Διακοβασιλείου, Καντιμοίρης, Παπαδόπουλος, Πελέκης, Θαμνόπουλος, Δανάς, Καλημέρης (56' Φράγκος), Καταπόδης, Γκινής (90' Χατζηπαυλής), Ορφανίδης (90' Νίκανδρος)