Κυριακή 11 Μαρτίου 2012

Απρόσμενο στραβοπάτημα σήμερα για το Μοσχάτο μας... Στο εντός έδρας παιχνίδι του έφερε ισοπαλία 2-2 με τον Αμπελακιακό.

Ενα απρόσμενο στραβοπάτημα σήμερα το απόγευμα για την ομάδα του Μοσχάτου μας με την ισοπαλία 2-2 που έφερε στο εντός έδρας αγώνα με τον Αμπελακιακό για το πρωτάθλημα του πρώτου ομίλου της ΕΠΣΠειραιά.

Στο ποδόσφαιρο τα πάντα μπορούν να συμβούν δεν κερδίζει πάντα ο καλύτερος γιατί σε αυτό τον αγώνα η ομάδα μας ήταν πολύ άτυχη και ενώ προηγήθηκε με1-0 απο τα πρώτα λεπτά και έχασε  πολλές ευκαιρίες,  σίγουρα γκολ, ώστε να καθαρίσει το αγώνα απο το πρώτο ημίχρονο δεν τα κατάφερε και τελικά ισοφαρίστηκε 1-1.  Στην επανάληψη πάλι προηγήθηκε με 2-1 ανέτρεψε το σκόρ υπέρ της αλλά ο δυναμικός Αμπελακιακός ξανά ισοφάρησε 2-2 και στέρησε δύο πολίτιμους βαθμούς  απο την ομάδα μας που θα είναι πολύ κρίσιμοι για την μετέπειτα  αγωνιστική πορεία  της για την ανοδό  στην Δ Εθνική.

Τελικά βλέπουμε πόσο δίκαιο έχουμε σίγουρα μέσα απο αυτό το blog που συνέχεια εδώ και δύο κυριακές μιλάμε  ότι η ομάδα μας πρέπει να διακατέχεται απο συγκρατημένη αισιοδοξία για να μπορέσει να πάρει τα αποτελέσματα που χρειάζεται ώστε να πετύχει τον σκοπό της.
Σήμερα λοιπόν ατυχήσαμε γιατί η σιγουρία της νίκης ήταν υπέρμετρη πριν τον αγώνα ενώ έπρεπε να έχει το μέτρο της για την ομάδα μας τελικά συνέβει το αναπάντεχο και δεν  πήραμε αυτό που όλοι επιθυμούσαμε.Σίγουρα στο  τέλος  μετράει το κάθε αποτέλεσμα γιατί αυτή είναι και η ομορφιά του  αθλητισμός μας  με τα καλά του και τα αναπάντεχα του.
Η προσπάθεια της ομάδας μας  δεν σταματάει εδώ αλλά συνεχίζεται και πρέπει με ότι δυνάμεις ψυχικές και σωματικές της έχουν απομείνει να δούν πολύ μπροστά και να τα δώσουν όλα για όλα για την κατάκτηση της πρώτης θέσης βλέποντας ότι το σημερινό ατυχές αποτέλεσμα μπορεί να είναι για "καλό" και στους επόμενους ποιό δύσκολους αγώνες   να πάρει ποιό θετικά αποτελέσματα.