Δευτέρα 5 Μαρτίου 2012

Nίκη για τον Αγιαξ Ταύρου επι της Αγία Παρασκευής με 1-0 για το πρωτάθλημα του 8ου Ομίλου της Δ Εθνικής

Σημαντική νίκη με 1-0 πήρε ο Αγιαξ Ταύρου απέναντι στην Αγία Παρασκευή και έκανε ακόμη ένα σημαντικό βήμα για την παραμονή του στην κατηγορία. Στο 13' ο Φύτρος σούταρε, όμως η μπάλα πέρασε παράλληλα με το τέρμα, ενώ στο 28' χάθηκε μεγάλη ευκαιρία σε προσπάθειες του Ρούσση και του Φύτρου.
Στο 37' ο Γκουντελίτσας απείλησε με καλό σουτ που πέρασε λίγο άουτ και έξι λεπτά αργότερα είδε τον Τσαϊλάκη να μπλοκάρει την μπάλα. Στο 45' χάθηκε η τελευταία ευκαιρία του α' ημιχρόνου για τους γηπεδούχους, όταν ο Σερδενές δεν κατάφερε από κοντά με τακουνάκι να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, όμως οι 'ερυθρόλευκοι' ευτύχησαν να πάρουν το προβάδισμα στο 60'. Μετά από αντεπίθεση, ο Κωτσιόπουλος έκανε την πάσα στον Ρούσση και εκείνος με πλασέ από τη μικρή περιοχή νίκησε τον Ντούση, ανοίγοντας το σκορ για τον Αγιαξ. Στη συνέχεια η ομάδα του Ταύρου φρόντισε να διαφυλάξει το υπέρ της αποτέλεσμα, κάτι που κατάφερε χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία. Διαιτητής της συνάντησης ήταν ο Δημητρόπουλος (Δυτικής Αττικής).
ΑΓΙΑΞ: Τσαϊλάκης, Γουσούλης (70' Καραβίδας), Πατέλης, Τριανταφυλλίδης, Πέττας, Κοτσιόπουλος, Φύτρος (56' Γιάκαλος), Λάμγκος (88' Αποστολακόπουλος), Ρούσσης, Τζανέτος, Σερδενές
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Ντούσης, Μιχελής (86' Δελάρδας), Μεϊμάρογλου, Σωτήρχος, Στρατής, Δημητρίου (79' Τσιούτσιας), Τζιτζής, Γκουντελίτσας, Τσοχαντάρης, Ζυγούρης, Λαμπρινάκος (46' Καραίνδρος).