Παρασκευή 8 Μαρτίου 2013

Β' ΑΝΔΡΩΝ ΕΣΚΑΝΑ :Εύκολα επιβλήθηκε στην αντίσταση του Προφήτη Ηλία και πήρε την εκτός έδρας νίκη η Ελευθερίας Μοσχάτου με 35-47.

Μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο ο Προφήτης Ηλίας αντιστάθηκε στην Ελευθερία Μοσχάτου όπου και πηγαίνανε κοντά στο σκορ(3-0,6-7,11-11).Σε αυτό το διάστημα οι  ομάδες έπαιξαν  με σφικτές άμυνες με αποτέλεσμα να τελειώσει το δεκάλεπτο με χαμηλό σκορ 11-12 υπέρ της ομάδας μας.

Στην συνέχεια του δευτέρου δεκαλέπτουμέχρι το 7λεπτό πριν το τέλος υπήρχε και πάλι η ισορροπία και έγινε το 14-14.Όμως η Ελευθερία από εκεί και μετά με ένα δυνατό  φορτσάρισμα περιόρισε για πέντε περίπου λεπτά τον Προφήτη Ηλία και δεν έβαλε κανένα καλάθι(14-14,14-20,14-24) και έτσι κατάφερε μέχρι το τέλος  να κάνει το 17-24.
Τα καλά δείγματα της καλής απόδοσης των παικτών της Ελευθερίας συνεχίστηκαν και στο  τρίτο  δεκάλεπτο όπου με συνεχείς πόντους πέτυχε να κάνει το 19-26,21-32,22-41 και το τελικό 25-42 όπου πλέον με αυτή την διαφορά δεν έδωσε καμία δυνατότητα στην ομάδα του Προφήτη Ηλία να ανακάμψει.